• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Visitors (Ziyaret)
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret21642
Membership (Üyelik Girişi)
Köşe Yazıları-Column-Turkish

Derin Seks-2010-(DEEP SEX)-DOWNLOAD


H. ÜMİT SAYIN

DERİN SEKS: CİNSELLİKTE FARKLI BOYUTLAR YENİ AÇILIMLAR

DEEP SEX: DIFFERENT DIMENSIONS AND OPENINGS IN SEXUALITY

ISTANBUL: KLAN YAYINLARI
2010
512 PAGES
ISBN: 978-605-5740-15-3ARKA KAPAK:
 
DERİN SEKS, cinsellik üzerine yazılmış farklı  bir eser olmanın ötesinde, cinsellik konusundaki en yeni bilimsel bulgularla, cinsellik hakkında bilinmeyen sırların ve sınırsızlıkların bir araya getirildiği olağandışı bir kitaptır. Kitapta aynı zamanda, Türk kadınının cinsel davranışları ülkemizde yapılmış olan anketlerden elde edilen verilerle ele alınmakta  ve yeni ortaya çıkan bu gerçekler dünya kadınının cinsel davranış biçimiyle kıyaslanmaktadır.
 
DERİN SEKS, yanlız kadınlar için yazılmış bir eser değil, aynı zamanda erkeklerin de kadınları ve kendilerini tanıması için pek çok yol haritası çizen postmodern bir cinsellik kitabıdır. Bu kitap sayesinde hem erkekler, hem de kadınlar kendilerinde var olan iç potansiyellerini ortaya çıkarabilir, cinselliklerini geliştirebilir  ve  cinselliğin farklı boyutlarını yaşayabilirler.

 
BASIN TANITIM YAZISI (Yazan: Dr. Özlem Yalçın)

Dr. Ümit Sayın, 1993’te yayınlanan ‘Cinselliğin Farklı Boyutları’ kitabından 17 yıl sonra ‘Derin Seks’le yeniden karşımızda. Cinselliğin Farklı Boyutları, o dönemin feminist ve eylemci dergisi Kadınca’da yayınladığı makalelerden derlenmişti. Bu kitap kadın dergilerinde de değinildiği üzere, kısa sürede bir kült kitabı haline gelmişti. Sayın, Kadınca dergisi kapandıktan sonra cinsellik yazılarına ve araştırmalarına Cosmopolitan, Marie Claire, Hülya ve MAX dergilerinde devam etti ve halen de kadın ve erkek cinselliği üzerine araştırma yapmayı sürdürmekte! 

Derin Seks, yaklaşık 2300 Türk kadının cinsel davranış biçimi ele alan iki anketi içermekte. Türkiye’de kadın cinselliği konusunda yapılmış en kapsamlı anketler olan Kadınca Raporu (1993) ve Hülya Raporu (2003) farklı iki kadın kuşağının cinsel davranışlarını detaylı bir biçimde kıyaslayarak ele alıyor ve dünya kadınının cinsel davranışıyla karşılaştırıyor. Dünyanın en ünlü raporu olan Hite Raporunun (1975) bile 3000 kadın üzerine yapıldığı ele alınırsa, Sayın’ın bu raporda kullanmış olduğu anket sayısının boyutu daha iyi anlaşılabilir. Bu iki anketin verileri sonucunda, Türk kadınının nasıl uyarıldığı, ne tür fanteziler kurduğu, nasıl ve ne sıklıkta kendi kendini tatmin ettiği, orgazm olma biçimleri ve sıklığı, sevişirken ne tür çeşitlemeler uyguladığı vb. konusunda detaylı bilgilere ulaşmak mümkün. 

Cinsellik söz konusu olduğunda yazılıp çizilenlerde doğrular kadar mitler de mevcuttur. Derin Seks, zengin bilimsel kaynaklardan besleniyor ve kadın doğasını tanımak için güvenilir bir rehber. Kitapta, cinselliğimizi kısır ve boyutsuz yaşamamızın nedenleri irdelenirken, en eğitimli ve açık fikirli olanlarımızı bile ele geçiren bir yanılgıyla karşılaşıyoruz; cinsel davranışın doğuştan içimize konduğu fikri! Oysa, günümüz insanı doğasından çok uzaklaşmıştır; cinsel enerji içimizde bir potansiyel olarak vardır ama, cinsellik tamamen öğrenilen, geliştirebilen bir olgudur. Amerika ve Avrupa’da çok sayıda öğretici programlar uygulanarak cinsel potansiyel geliştirilebilmektedir. Aslında eğitici kitaplar Müslüman kültüründe (Itırlı Bahçe, 15. yüzyıl) ve Hint kültüründe (Kama Sutra, 1. yüzyıl ve Ananga Ranga, 12. yüzyıl) çok daha önceleri yazılmış. Ancak Türkçe yazılmış bu tür kitaplar günümüzde bile çok az sayıda ve doyuruculuktan uzak. 

Cinselliğin kısa tarihçesi, farklı kültürlerdeki cinsellik, Batıdaki cinsel devrim, Uzakdoğu cinselliği konu başlıklarından bazıları. Orgazmı uzatan ve güçlendiren, aşk kası olarak bilinen PC-Kaslarımızı nasıl geliştirebileceğimiz; bunun için yapılması gereken egzersizler; vajinal orgazmdan sorumlu olduğu düşünülen G-Noktasının nasıl bulunacağı konusunda çok ayrıntılı tarifler yanında, kadın ejakülasyonu gibi pek de bilinmeyen olgulara yer verilmiş.

 Kitabın içerdiği konular:

Cinselliğin farklı boyutları

PC-Kası (aşk kası)

Grafenberg Noktası (G-Noktası)

Kadınlarda Yeni Bir Orgazm Anlayışı

Orgazmın Psikolojisi

Cinsellik Raporları: 2300 Türk kadınında cinsel davranış

Uzakdoğu'da cinsellik ve Tantra

Büyü ve cinsellik

Sadomazohizm (BDSM)

Hiperseksüel kadınlar ve lezbiyenler

Erkeklerde ve kadınlarda cinsel potansiyel nasıl arttırılır?

Beyin kimyası ve cinsellik

Cinsellikte yaşanan bazı gariplikler

Kama Sutra

Afrodizyaklar